Här använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor. Vad är kakor?

”check”SNABB LEVERANS, FRI FRAKT VID KÖP ÖVER 159:-

”check”SHOPPA NU BETALA I DECEMBER MED KLARNA

Varukorgen är tom

HEM / BÖCKER / Deckare & Kriminalromaner / The Girl in the Woods

No. 1 international bestseller and Swedish crime sensation Camilla Lackberg's new psychological thriller featuring Detective Patrik Hedstroem and Erica Falck - irresistible for fans of Stieg Larsson and Jo Nesbo. A missing child When a four-year-old girl disappears in the woods outside Fjallbacka, people are horror-struck. Thirty years ago, a child went missing from the same spot, and was later discovered, murdered. A murder Back then, two teenage girls were found guilty of the killing. Could one of them be the culprit this time? Detective Patrik Hedstroem starts investigating, with his wife, bestselling crime writer Erica Falck, by his side. A community torn apart But as Patrik and Erica dig deeper, it seems that everyone in the tight-knit community is hiding something. And soon, the residents must confront the fact that there could be a murderer in their midst...

Författare Camilla Läckberg

Språk Engelska

Utgivningsdatum 2018-11-29

Format Pocket

ISBN 9780008288600

Förlag HarperCollins UK

Antal sidor 784

Vikt 418 gr

Bokserie ()

Illustrerad Nej

Skriv en recension

Böcker från samma författare



Böcker du har tittat på



Rekommenderade böcker



Bästsäljande böcker


Vi är Bestories

Bestories är en bokhandel på nätet med ett brett utbud inom böcker. Här hittar du allt från bestsellers, svindlande romaner, mäktiga biografier till prisbelönta böcker och läromedel. 

Alltid till bästa pris och snabba leveranser.

Populära kategorier

Boknyheter
Boktopplistor
Boktips

© Bestories AB  |  Om cookies  |  Sitemap